Довідка:Повернення до попередньої версії

Матеріал з ВікіОсвіта
Перейти до: навігація, пошук

У випадках, коли до статті недоречно додано або вилучено матеріал, може виникнути потреба у поверненні до однієї з попередніх версій статті.

120px-Nuvola apps important.svg.png Поверення використовується лише у випадках, коли нова версія очевидно гірша за стару.

Порівняння версій

Рис. 1

Всі правки користувачів фіксуються на службовій сторінці Історія (рис. 1) та супроводжуються інформацією щодо часу, дати та автора правки.

У систему вбудований модуль контролю версій, що дозволяє порівнювати вихідний і відредагований текст статті. Оскільки такі зміни супроводжуються "підписами" авторів, користувач може оперативно зв'язатися з учасниками, що редагували статтю та обговорити подальшу спільну роботу над нею.

Для порівняння необхідно вибрати одним із способів версії статті та натиснути кнопку Порівняти версії.

Рис. 2
У вікні, що відкриється (рис. 2), зеленим кольором та "+" відмічено рядки, які добавлено, жовтим кольором та "-" відмічено рядки, які видалено з тексту статті.


Поверення до попередної версії

Щоб скасувати зміни і повернутись до попередньої версії статті необхідно:

  • Відкрити статтю, яку ви хочете повернути до попередньої версії та перейти на сторінку Історія. В історії редагувань вибрати час і дату версії, до якої Ви хочете повернутися. Повернення не спрацює, якщо Ви спробуєте відкрити посилання 'поточн.' чи 'ост.' навпроти цієї дати.
  • Якщо Ви вибрали час і дату, відкриється сторінка зі статтею, де відразу після заголовку Ви побачите повідомлення Wiki start 9.JPG
  • Переконайтеся, що Ви вибрали правильну версію та перейдіть на сторінку Правити.
  • Над вікном редагування Ви отримаєте повідомлення про те, що редагується стара версія статті.
  • Збережіть статтю, зваживши на повідомлення.

120px-Nuvola apps important.svg.png В короткому описі змін напишіть слово "повернення" та вкажіть версію статті, до якої ви здійснюєте повернення.

Особисті інструменти
Засновник проекту
Партнер проекту