Довідка:Обговорення

Матеріал з ВікіОсвіта
Перейти до: навігація, пошук

Сторінка «обговорення» це спеціальна сторінка що містить дискусії стосовно змісту асоційованої з нею «предметної» статті. Щоб переглянути цю сторінку, перейдіть по посиланню обговорення. Якщо вибрано стиль по замовчуванню, то це посилання розмішено нагорі сторінки у вигляді закладки що відразу слідує за закладкою основної статті.

Зміст

Для чого використовується сторінка обговорення?

Сторінки обговорення слугують для покращення змісту основної статті. Питання, претензії, видалені частини тексту (наприклад, по причині упередженості), арґументація на користь зміни тексту основної статті, коментарі — усе це розміщується на сторінці обговорення.

Сторінки обговорення користувачів

Ваша сторінка користувача також має свою сторінку обговорення. Сторінки обговорення користувачів використовуються для комунікації між користувачами, однак слід пам'ятати, що ці сторінки є загальнодоступними, якщо Ви бажаєте повідомити користувачеві щось приватно, використовуйте електронну пошту.

Якщо інший користувач додасть коментар на Вашу сторінку обговорення, повідомлення Ви маєте нові повідомлення з'явиться нагорі сторінки, яку Ви переглядаєте.

Щоб розмістити повідомлення на сторінці обговорення користувача, перейдіть на його сторінку, та потім на закладку «обговорення». На сторінкі Нові редагування, Ви можете відразу перейти на сторінку обговорення користувача що вніс зміни до статті вибравши посилання Обговорення в дужках після імені користувача.

Додати коментар

Кучеренко Ольга Миколаївна Щоб розпочати нову підтему

  • перейти на закладку + (поряд з закладкою Правити)
  • заповніть поле "Тема/заголовок"
  • ведіть текст повідомлення

Як добитись, щоб дискусії на Вашій сторінці обговорення були читабельними

Пропонуються два підходи щодо організації коментарів:

  • Копіюйте текст на який Ви відповідаєте, із своєї сторінки обговорення на сторінку обговорення іншого користувача. Розмістіть Вашу відповідь відразу під ним, та виділіть її додавши відступ.

АБО:

  • Розмістіть повідомлення на Вашій сторінці обговорення, якщо адресат не зробив явного запиту. Ви відповідатимете на запити інших користувачів на власній сторінці обговорення. Використовуйте цей механізм для дискусій що їх розпочинають інші користувачі.
  • Якщо Ви розпочинаєте дискусію на сторінці обговорення іншого користувача, попросіть його відповідати на його власній сторінці, та слідкуйте за її оновленнями.

Вікі-команди

Сторінка обговорення - звичайна стаття, в якій працює вся wiki-розмітка.

Далі описано окремі елементи wiki-розмітки, які підвищать читабельність коментарів. Більш детально про wiki-розмітку - ВікіОсвіта:Повний опис Wiki-розмітки.

В статті Вікі-текст
Двокрапка створює відступ.

Пустий рядок починає новий абзац.

:Двокрапка створює відступ.

Пустий рядок починає новий абзац.
Горизонтальна лінія між рядками

використовується для відділення тем або підрозділів.

Горизонтальна лінія між рядками
----
використовується для відділення тем або підрозділів.
При добавлені коментарів - підписуйтеся.

Поставив 3 тильди, Ви згенеруєте посилання на власну сторінку учасника:

Protsenko

4 тильди добавлять ще й час:

Protsenko 13:21, 16 ноября 2006 (MSK)
При добавлені коментарів - підписуйтеся.
Поставив 3 тильди, Ви згенеруєте
посилання на власну сторінку учасника:
: ~~~
4 тильди добавлять ще й час:
: ~~~~

Двокрапкою зручно відмічати відповіді на повідомлення. В разі необхідності коментування відповіді - поставте дві двокрапки підряд.

Особисті інструменти
Засновник проекту
Партнер проекту