ВікіОсвіта:Політика конфіденційності

Матеріал з ВікіОсвіта
Перейти до: навігація, пошук
(Нова: Голокост У Львові Студіювання проблем Голокосту необхідно вести з ураху­ванням передумов та наслід­...)
 
м (Захист на ВікіОсвіта:Політика конфіденційності встановлено [edit=sysop:move=sysop])
 
Рядок 1: Рядок 1:
Голокост У Львові
+
== Коротко ==
 +
Якщо ви просто переглядаєте сайт проекту, про вас збирається не більше інформації, ніж збирається в протоколах роботи середньостатистичного сервера в Інтернеті.
  
Студіювання проблем Голокосту необхідно вести з ураху­ванням передумов та наслід­ків цієї трагедії, а також сучасних проявів неонацизму та протидії їм. Найбільш відомою передумовою Голокосту були погроми, третя хви­ля яких охопила сотні населених пунктів України. При цьому необхід­но мати на увазі, що погроми не тільки були проявами антисемітиз­му, а й самі продукували його. Адже учасники антиєврейських акцій ма­ли якимось чином виправдати у своїй свідомості насильство над мирними жителями, нерідко сусіда­ми, які не робили нічого поганого. Себе погромники, звичайно, не звинувачували, але знаходили вип­равдання своїх вчинків, використо­вуючи відомі юдофобські стереоти­пи: звинувачення євреїв у розп'ятті Христа, експлуатації християн, співпраці з більшовиками тощо - і таким чином формували свої анти­семітські переконання.
+
Коли ви пишете або редагуєте матеріали в проектах , ви '''публікуєте''' кожне слово з того, що написали і ця інформація буде зберігатися необмежений час. Це стосується статей, особистих сторінок користувачів і сторінок обговорень.
  
Дещо свою специфіку мали пог­роми у Західній Україні. Зароджен­ня Західно-Української народної республіки (ЗУНР) супроводжува­лось протистоянням польських та українських організацій, які ство­рювали ситуацію, де будь-які дії єв­реїв могли мати для них негативні наслідки. Євреї, які підтримували одну з сторін, наражались на воро­же ставлення іншої, а тих, хто дот­римувався нейтралітету, звинувачу­вали у байдужості до національних інтересів. Так, у листопаді 1918 ро­ку, коли польські військові частини захопили Львів, євреїв звинуватили у підтримці української влади, що цілком відповідало дійсності. Після відступу українського війська польські формування разом із міс­цевими декласованими елемента­ми 21 листопада вчинили кривавий погром у єврейському районі Кра­ківського передмістя, який тривав три дні і припинився лише 23 листо­пада. Жертви погрому були похова­ні на окремій ділянці Нового єв­рейського кладовища.
+
== Публікація у вікі та загальнодоступна інформація ==
 +
Просте відвідування веб-сайта не приводить до публічного розкриття вашої особистої інформації .
  
Причини та наслідки погромів, що відбулися не тільки у Львові, а й в інших містах і містечках Східної Галичини та Волині, вивчала урядо­ва Комісія, створена за вказівкою Ю. Пілсудського. За даними цієї Ко­місії, у Львові під час погрому цього погрому було вбито 152 особи, спа­лено і зруйновано 50 будівель, пог­рабовано близько 500 магазинів. Понад 2000 чоловік залишились без житла. До Комітету по наданню до­помоги постраждалим до 13 грудня 1918 року звернулося понад 7000 сімей. Поет Оскар Рогатин написав вірш, присвячений цій трагедії:
+
При редагуванні будь-якої сторінки цього вікі-проекту ви '''публікуєте документ'''. Це - публічна дія, і ви будете привселюдно визнані автором цього виправлення.
 +
 
 +
== Ідентифікація учасників ==
 +
Представлення системі є обов‘язковим.
 +
 
 +
Ви ідентифікуєтеся вашим ім'ям користувача. Це може бути ваше справжнє ім'я або ви можете побажати публікуватися під псевдонімом - тим ім'ям, яким представилися при створенні облікового запису.
 +
 
 +
Не забувайте виходити із системи після сеансу роботи на загальнодоступному комп'ютері, щоб уникнути використання іншими вашого імені користувача
 +
 
 +
== Паролі ==
 +
Багато аспектів взаємодії учасників співтовариства вікі ґрунтуються на репутації й повазі, побудованих на історії корисних внесків. Паролі користувачів є єдиною гарантією цілісності історії виправлень користувача. Всім користувачам рекомендується вибирати складні паролі й ніколи їх не розголошувати. Ніхто не повинен навмисно представляти пароль на загальний огляд прямо або побічно.
 +
 
 +
== Протоколювання ==
 +
При кожнім відвідуванні веб-сторінок ви передаєте серверу багато інформації про себе. Більшість веб-серверів ведуть протоколювання частини цієї інформації, з метою одержання відомостей про те, які сторінки популярні в користувачів й яких браузерів вони користуються. У проектах Вікімедія ця інформація не призначена для спостереження за сумлінними користувачами.
 +
 
 +
Ці протоколи переробляються в [http://meta.wikimedia.org/wiki/Statistics статистику сайтів], а повна інформація ніколи не публікується й звичайно знищується в плині двох тижнів.
 +
 
 +
Дані із протоколів можуть проглядатися розробниками для рішення технічних проблем, виявлення некоректно працюючих веб-пауків. ІP-адреси користувачів із цих протоколів, а також з бази даних, часто використаються для співвіднесення адрес різних учасників із псевдонімами при розслідуванні зловживань у вікі -проектах, при підозрі в зловмисному використанні "віртуалами" (додатковими обліковими записами), вандалізмі, образі інших користувачів, підриві функціональності вікі-проекту.
 +
 
 +
== Політика розкриття даних протоколів==
 +
Персоніфіковані дані із протоколів роботи сервера й інформація з бази даних може розголошуватися системними адміністраторами й учасниками, що мають доступ до процедури перевірки користувачів, у наступних випадках:
 +
# Виконання вердиктів суду або інших обов'язкових до виконання вимог правоохоронних органів.
 +
# При наявності дозволу  користувача.
 +
# Якщо інформація відноситься до перегляду сторінок мережними "павуками" або ботами, і її розголошення необхідно для демонстрації або усунення технічних проблем.
 +
# Випадків, коли користувач підозрюється в систематичному вандалізмі або деструктивних діях й інформація необхідна для уточнення ІP-діапазонів, що блокуються, або скарги провайдеру даного користувача.
 +
 
 +
Розкриття подібної інформації, крім вищезгаданих випадків.
 +
 
 +
== Доступ до інформації третьої сторони ==
 +
Всі тексти, опубліковані в проектах, можуть використатися ким завгодно на підставі ліцензії GFDL.
 +
 
 +
== Інформація про користувачів ==
 +
Такі відомості про користувачів, як час, коли здійснювалися виправлення й загальне число виправлень - загальнодоступні за допомогою сторінки "Внесок учасника", або публікуються іншими учасниками в обробленому виді.
 +
 
 +
=== Вилучення облікових записів ===
 +
Жодний  вже створений обліковий запис користувача не буде вилучено. Ім'я облікового запису можливо змінити (це залежить від правил, прийнятих у конкретному вікі-проекті, і кількості зроблених від імені цього облікового запису виправлень).
 +
 
 +
== Вилучення вмісту ==
 +
Видалення тексту зі сторінок проектів не вилучає його назовсім. У звичайних статтях кожний може подивитися попередню версію й побачити, що там було. Якщо стаття «вилучена», то учасник із правами «адміністратора», тобто людина, про яку відомо, що він не зловживає можливістю видаляти статті, може подивитися, що було вилучено. Інформація може бути повністю вилучена особами, що мають доступ до сервера, але немає гарантії того, що це обов'язково буде виконано, якщо тільки цього не вимагає закон.
 +
 
 +
[[Категорія:ВікіОсвіта]]

Поточна версія на 12:47, 26 грудня 2007

Особисті інструменти
Засновник проекту
Партнер проекту