ВікіОсвіта:Політика конфіденційності

Матеріал з ВікіОсвіта
Перейти до: навігація, пошук
(Нова: Голокост У Львові Студіювання проблем Голокосту необхідно вести з ураху­ванням передумов та наслід­...)
 
(видалено вміст про голокост)
Рядок 1: Рядок 1:
Голокост У Львові
 
  
Студіювання проблем Голокосту необхідно вести з ураху­ванням передумов та наслід­ків цієї трагедії, а також сучасних проявів неонацизму та протидії їм. Найбільш відомою передумовою Голокосту були погроми, третя хви­ля яких охопила сотні населених пунктів України. При цьому необхід­но мати на увазі, що погроми не тільки були проявами антисемітиз­му, а й самі продукували його. Адже учасники антиєврейських акцій ма­ли якимось чином виправдати у своїй свідомості насильство над мирними жителями, нерідко сусіда­ми, які не робили нічого поганого. Себе погромники, звичайно, не звинувачували, але знаходили вип­равдання своїх вчинків, використо­вуючи відомі юдофобські стереоти­пи: звинувачення євреїв у розп'ятті Христа, експлуатації християн, співпраці з більшовиками тощо - і таким чином формували свої анти­семітські переконання.
 
 
Дещо свою специфіку мали пог­роми у Західній Україні. Зароджен­ня Західно-Української народної республіки (ЗУНР) супроводжува­лось протистоянням польських та українських організацій, які ство­рювали ситуацію, де будь-які дії єв­реїв могли мати для них негативні наслідки. Євреї, які підтримували одну з сторін, наражались на воро­же ставлення іншої, а тих, хто дот­римувався нейтралітету, звинувачу­вали у байдужості до національних інтересів. Так, у листопаді 1918 ро­ку, коли польські військові частини захопили Львів, євреїв звинуватили у підтримці української влади, що цілком відповідало дійсності. Після відступу українського війська польські формування разом із міс­цевими декласованими елемента­ми 21 листопада вчинили кривавий погром у єврейському районі Кра­ківського передмістя, який тривав три дні і припинився лише 23 листо­пада. Жертви погрому були похова­ні на окремій ділянці Нового єв­рейського кладовища.
 
 
Причини та наслідки погромів, що відбулися не тільки у Львові, а й в інших містах і містечках Східної Галичини та Волині, вивчала урядо­ва Комісія, створена за вказівкою Ю. Пілсудського. За даними цієї Ко­місії, у Львові під час погрому цього погрому було вбито 152 особи, спа­лено і зруйновано 50 будівель, пог­рабовано близько 500 магазинів. Понад 2000 чоловік залишились без житла. До Комітету по наданню до­помоги постраждалим до 13 грудня 1918 року звернулося понад 7000 сімей. Поет Оскар Рогатин написав вірш, присвячений цій трагедії:
 

Версія за 11:58, 10 грудня 2007

Особисті інструменти
Засновник проекту
Партнер проекту